1. شرایط و قوانین

شرایط و قوانین

شرایط و قوانین استفاده از سامانه تجاری زوزا (zoza)

سامانه تجاری زوزا (شرکت جاده ابریشم و علی بابا با شماره ثبت ۴۸۷۷۲۵ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۶۳۹۳۵۵ با نام تجاری ZOZA سامانه ی آنلاین به آدرس www.Zoza.ir ) و براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران ،با نگاهی به قانون برنامه پنجم و چشم انداز برنامه ششم توسعه ، قوانین حمایت از حقوق مصرف کنندگان ،قانون تجارت الکترونیک و قوانین تجارت بین الملل، گستره ­ای آنلاین را برای تجارت در قالب ۱۳ بازار تخصصی در راستای بهبود تجارت و کارآفرینی فراهم نموده است. سامانه تجاری زوزا(zoza) فضایی گسترده و امن برای اعلان، کارگزاری و انجام معاملات متنوع تجاری است که بر اساس  تحقیق وپژوهش انجام گرفته در حوزه مبادلات تجارت تجاری و منطقه ای در مسیرتأمین منافع ملی از بعد اقتصادی ، طراحی و مهندسی شده است تا توانایی  چابک سازی تمامی حوزه های تجاری را فراهم سازد. سامانه تجاری زوزا(zoza) بر اساس مطالعات و پژوهش های انجام شده با بهره گیری از آخرین دستاوردهای  فنآوری و فرآوری اطلاعات در حوزه های مدیریت کسب و کار بر بستر اینترنت،با توجه کامل به مؤلفه های سرعت، دقت و امنیت با تاکید بر رعایت حقوق مصرف کنندگان فضایی را فراهم آورده است که در عمل با تجمیع استعدادهای ضروری بازار (هدف گذاری، بررسی، شناسایی، تفکیک مؤلفه های اختصاصی، بازاریابی ، بازار سازی و بازارداری) در حوزه تجارت الکترونیک شرایط بهتری برای ماندگاری و بهبود حضور تجاری واحدهای تولیدی و خدماتی در فضای بشدت رقابتی عصر حاضر را مهیا سازد .

سامانه تجاری زوزا (zoza) جهت تحقق اهداف فوق ، خدمات و سرویس های متنوعی را به شرح ذیل پیش بینی نموده است:

 • سرویس های ثبت نام
 • سرویس هویت قانونی
 • سرویس هویت تجاری
 • سرویس گواهینامه صلاحیت معاملاتی(TCC) 
 • سرویس های معاملاتی
 • سرویس های کارگزاری
 • سرویس های اعلانی
 • سرویس های بهینه سازی و بهبود تجارت

شرح شرایط و مقررات

 1. شما با اختیار خود به ما می­ پیوندید و با عضویت در پلتفرم تجاری Zoza می ­توانید از خدمات و سرویس­های آن استفاده نمائید. سامانه تجاری زوزا(zoza) اعلام می­ دارد در صورتیکه شما از طرق گوناگون آنلاین و با استفاده از فضای سامانه تجاری زوزا(zoza) اقدام به معامله با شرکت یا  واحد صنفی نمایید، هیچگونه تعهد و مسئولیتی نداشته و خود را جدای از معاملات  فوق می­ داند، و تنها زمانی دارای تعهد است که شما با یکی از تأمین کنندگان تأیید شده سامانه تجاری زوزا(zoza) (تولید کنندگان و یا تأمین کنندگان با نماد تضمین شده) وارد معاملات تجاری شده باشید. زیرا در این بخش از معاملات سامانه تجاری زوزا(zoza) بر اساس توافقات صورت گرفته بعنوان ضمانت، عاملیت و یا نیابت دارای مسئولیت پاسخگویی می باشد که بصورت طبیعی این تعهدات مشمول معاملات عادی نخواهد بود.
 2. پذیرش نهایی شما به منزله قبول شرایط و مقررات سامانه تجاری زوزا(zoza) بوده و شما بعد از پذیرش و تأیید این سند ملزم به رعایت کامل آن خواهید بود.
 3. سامانه تجاری زوزا(zoza) خود را موظف به حفظ حریم خصوصی اعضا می داند و نسبت به عدم نشر و توزیع اطلاعات شخصی کاربران متعهد است مگر در مواردی که با موافقت مستقیم عضو انتشار بخشی از اطلاعات موجب تقویت موقعیت تجاری و یا معاملاتی وی بوده و یا به دستور مراجع ذیصلاح قانونی کشور باشد.
 4. سامانه تجاری زوزا(zoza) اعلام می دارد که شما با تأیید این سند علاوه بر پذیرش قوانین و مقررات مذکور موافقت دارید که سامانه تجاری زوزا(zoza) مختار است به هر دلیلی تغییرات بعدی (محتوایی یا شکلی)را اعمال و مراتب را اطلاع رسانی نماید .
 5. سامانه تجاری زوزا(zoza) برای همه اعضای تحت پوشش خود امکان عرضه ، بازاریابی و فروش کالا یا خدمات مجاز را فراهم می کند که در این رابطه نیز ضوابط ، قوانین و مقررات مربوطه را اعلام  و شما آنرا تأیید و موافقت خود را اعلام می نمایید . مجموع اطلاعات ثبت شده شما نزد سامانه تجاری زوزا(zoza) ذخیره و نگهداری و بر حسب نیاز ، مورد  استفاده قرار می گیرد .
 6. شما با پذیرش و قبول پیشنهادات سامانه تجاری زوزا(zoza) در عمل به ما اجازه داده­اید که اطلاعاتی از قبیل نام حقوقی، لوگو، نحوه فعالیت و هر آنچه جهت معرفی واحد صنفی و شرکت خود ارائه نموده­ اید (بجز اطلاعات محرمانه ی شما در روند اخذ گواهینامه ی صلاحیت معاملاتی) را در فضای سامانه تجاری زوزا(zoza) مورد بازدید عموم قرار دهیم.
 7. سامانه تجاری زوزا(zoza) هیچ مسولیتی در قبال هر نوع بهره برداری یا سوءاستفاده دیگران  از نام یا علامت تجاری شما ندارد . البته پس از آگاه ساختن واحدهای پشتیبانی سامانه تجاری زوزا(zoza)، بلافاصله نسبت به شکایت شما رسیدگی ودر صورت صحت براساس شرایط ومقررات سامانه تجاری زوزا(zoza) شخص خاطی از لیست کاربران حذف و برای مدت ۵ سال در لیست سیاه متخلفین قرار می گیرد.
 8. در سامانه تجاری زوزا(zoza) شما می توانید بر حسب مورد نسبت به ویرایش و یا تغییرات مورد نیاز اقدام فرمایید . ما پس از دریافت تقاضای اعمال تغییرات آنرا بررسی و در صورت عدم مغایرت با قوانین و مصالح سامانه تجاری زوزا(zoza) اقدامات لازم انجام خواهیم داد .
 9. در سامانه تجاری زوزا(zoza) همه مطالب قابل دسترسی در سامانه شامل متن، گرافیک، تصاویر، هر نوع ویدیو، فایل های تجاری صوتی، لوگو، آیکون و هر نوع مطلب مصور اگرچه قابل کپی و دانلود کردن باشد جزو اموال زوزا می باشد بنابر این حق استفاده و نشر مطالب موجود از قبیل چگونگی معاملات ، سرویس ها و هر نوع اطلاعات فنی، تکنیکی و متنی انحصاراً  متعلق به این سامانه بوده و بهره برداری از آن بدون اجازه کتبی شرکت جاده ابریشم و علی بابا (سامانه تجاری زوزا(zoza)) غیرقانونی است و قابلیت پیگرد قانونی دارد.
 10. سامانه تجاری زوزا(zoza) در معاملاتی که این پلتفرم به عنوان شخص ثالث حضور دارد بعنوان داور مورد پذیرش و موافقت شما می باشد  .
 11. مرجع رسمی مورد تأیید ما برای ارتباط با شما پایگاه رسمی سایت www.Zoza.ir و پست الکترونیک info@Zoza.ir بوده و یا مکاتبات و مراسلات رسمی اداری از سوی شرکت جاده ابریشم و علی بابا به شماره ثبت ۴۸۷۷۲۵ و شناسه ملی  ۱۴۰۰۵۶۳۹۳۵۵ است. بنابراین  هیچ روش دیگری بعنوان ادعای تماس قابل پذیرش نخواهد بود.
 12. در سامانه تجاری زوزا(zoza) شما در هر لحظه از شبانه روز قادر به ثبت سفارش خرید و یا انجام معاملات می باشید اما ارائه خدمات و اقدامات عملیاتی مورد نیاز عملاً در چارچوب سیاستها و ساعات اداری رسمی کشور انجام خواهد شد .
 13. در سامانه تجاری زوزا(zoza) معاملات و تبلیغ هر نوع محصول یا خدمات غیر قانونی از جمله: خرید و فروش کارتخوان ها، هر نوع مواد دخانی ، خرید و فروش و تبلیغ هر نوع کالا یا خدماتی که دارای شبهه قانونی باشد، خرید و فروش اسناد اعتباری شامل بروات و فته طلب یا هر سندی که بار مالی ایجاد کند، خرید و فروش هر نوع سلاح یا تبلیغات آن ممنوع و دارای پیگرد قانونی است.
 14. سامانه تجاری زوزا(zoza) هشدار می دهد هیچگونه کارت هویتی را به جز برای کارکنان و اشخاص حقیقی و حقوقی تحت پوشش سازمانی و مشارکتی خود صادر نخواهد کرد .در صورتیکه کارت یا اوراق صادره ای تحت نام یا عنوان سامانه تجاری زوزا(zoza) یا شرکت جاده ابریشم و علی بابا صادر شود غیر قانونی است و پیگرد قانونی دارد .(تصویردارندگان کارت هویت  Zoza در صفحه هویت کارکنان و همکاران حقوقی وحقیقی  قابل مشاهده می باشد).
 15. سامانه تجاری زوزا(zoza) حق مالکیت معنوی تمامی مطالب مندرج در سامانه از قبیل آثار بصری، نوشتاری، فرآیندهای تکنیکی از جمله: ساختار ماژول ها، صفحات، لوگوها و هر نوع متن و نوشتاری را  متعلق به شرکت جاده ابریشم و علی بابا می داندو هر نوع بهره برداری از آن بدون اذن و اجازه کتبی ممنوع و قابل پیگرد قانونی است.
 16. سامانه تجاری زوزا(zoza) اعلام می نماید که در قبال درگاه های موجود در مینی سایت های اختصاصی کاربران هیچگونه مسئولیتی ندارد و تنها در زمانی که انجام معاملات یا واریز وجوه از طریق درگاه رسمی  سامانه تجاری زوزا(zoza) باشد پاسخگو خواهد بود
سلب مسئولیت

در موارد زیر، سامانه تجاری زوزا (zoza) خود را پاسخگو نمی داند.

 • سامانه تجاری زوزا(zoza) هیچ گونه مسئولیتی در قبال معاملات شما با اشخاصی که صلاحیت آن ها تأیید نشده را نخواهد پذیرفت و اشخاص خود مسئول انجام این معاملات هستند.
 • سامانه تجاری زوزا(zoza) صرفا در قبال اشخاص قابل اعتماد خود که فرآیندهای احراز هویت را طی نموده و همچنین از سرویس های  معاملاتی ، اعلانی وکارگزاری  در سامانه تجاری زوزا(zoza) استفاده کرده اند پاسخگو می باشد.
 • سامانه تجاری زوزا(zoza) درخصوص استفاده اعضا از شبکه های حمل ونقل ، بیمه و بازرسی که در سامانه نبوده و خود اعضا خارج از سامانه انتخاب نموده اند پاسخگو نبوده ومسئولیتی ندارد .
 • سامانه تجاری زوزا(zoza) درخصوص شیوه شکایات لازم است با توجه به نوع معامله ، طرفین دقیقا مطابق شرایط و مقررات مندرج در پنل معاملاتی اقدام نمایند . معاملات تضمینی تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا اقدام به ارسال شکایت نماید . خارج از زمان مجاز تعیین شده هر گونه شکایت بلا اثر خواهد بود .