1. Home
  2. تعاریف و کاربرد واژگان کلیدی در سامانه های تجاری زوزا (Zoza Groups Trade platform)

تعاریف و کاربرد واژگان کلیدی در سامانه های تجاری زوزا (Zoza Groups Trade platform)

خریدار: به هر شخص حقیقی و حقوقی اطلاق می گردد که کاربر سامانه تجاری زوزا سامانه های تجاری زوزا (Zoza Groups Trade platform)باشد و بتواند کالا یا خدماتی را خریداری نماید.

  • فروشنده تضمینی : به فروشندگانی اطلاق می گردد که ضمن دریافت  گواهی های مربوط به هویت قانونی ، هویت تجاری و تعیین سقف مجاز معاملات با سامانه های تجاری زوزا (Zoza Groups Trade platform) قرارداد معینی با تعیین میزان تعهدات هریک  به نفع خریداران  را منعقد نموده است . دریافت اسامی فروشندگان  تضمینی با الصاق نشان فروشنده تضمینی در سامانه قابل رویت خواهد بود .
  • تأمین کننده: در سامانه های تجاری زوزا (Zoza Groups Trade platform) به کلیه تولیدکنندگان، وارد کنندگان، توزیع کنندگان،فروشندگان کالا و خدمات (فنی و حرفه ای) تأمین کننده اتلاق می گردد .
  • فرم سفارش: فرمی است که خریدار پس از انتخاب محصول مورد نظر تکمیل و به وسیله آن تأمین کننده و سامانه های تجاری زوزا (Zoza Groups Trade platform)را از قصد خرید خود مطلع می سازد.
  • فاکتور یا صورت حساب فروش: سندی است مالی که در آن محل ارائه کالا ، مشخصات خریدار و فروشنده ، قیمت محصول ، مشخصات ساخت، تاریخ و میزان مورد معامله درج شده باشد .
  • فرم جزئیات فنی محصول : فرمی است که به موجب آن تأمین کننده موظف است مشخصات کالای خود را با تمامی جزئیات فنی و کیفی آن درسامانه های تجاری زوزا (Zoza Groups Trade platform) وارد نماید.
  • عیب : منظور از عیب با توجه به قانون حمایت از مصرف کننده، زیاده، نقص یا تغییر حالتی است که موجب کاهش ارزش اقتصادی کالا یا خدمات گردد.
  • ضمانت نامه ی کالا یا خدمات (گارانتی) : سندی است که تولیدکننده ، عرضه کننده، وارد کننده یا تعمیرکننده هر دستگاه فنی به خریدار یا سفارش دهنده کالا و خدمات می­ دهد تا چنانچه ظرف مدت معینی؛ عیب یا نقص فنی در کالای فروخته شده یا خدمات انجام شده، مشاهده گردید، نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه یا دستگاه بدون اخذ وجه اقدام نماید.
  •  خدمات پس از فروش (وارانتی): وارانتی قولی است که معمولاً بین فروشنده و خریدار – یا تولیدکننده و مصرف کننده – گذاشته می‌شود و فروشنده – از طرف تولیدکننده – تأکید می‌کند که محصول او در مدت زمان مشخص – که معمولاً از دوره گارانتی بیشتر است – با همان مشخصات اولیه کار می‌کند. تولیدکننده معمولاً در مدت زمان وارانتی در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را به عهده می‌گیرد و به این طریق به مصرف کننده اطمینان می‌دهد که در طول مدت وارانتی نیازی به انجام هزینه تعمیرات ندارد. از این رو در مدت گارانتی می‌توان به اصل پول خود رسید اما در مدت وارانتی این امر میسر نیست. خدماتی مانند وارانتی یا گارانتی هر دو به دلخواه تولیدکننده یا حتی درپاره‌ای موارد به دلخواه فروشنده برای جلب بیشتر رضایت مشتری به یک کالا اختصاص پیدا می‌کند و در واقع الزامی در ارائه آنها وجود ندارد.

 

 

ویرایش شده در : فروردین ۱۹, ۱۳۹۸

آیا این مطلب مفید بود؟

پرفروشترین محصولات